Musluğunuz kapalıyken sürekli su damlatıyor, aç-kapa yaparken tutukluk yapıyor ve musluk nasıl tamir edilir diye düşünüyorsanız, sizin için hazırladığımız pratik yöntemler aracılığıyla tamir işlemini kendiniz gerçekleştirebilirsiniz. Bazı durumlarda musluk contasını değiştirmek sorunu kesin olarak çözebilecekken, kimi durumlarda sorunu uzun vadeli çözmek için musluk takımının komple değişmesi gerekli olabilir. İşte her ikisi için de yapmanız gerekenler:

 • Conta değiştirme veya yeni musluk takma işine girişmeden önce ilk olarak hem dairenizin genel vanasını hem de söz konusu musluğun altındaki vanayı kapayın. Vanayı kapadıktan sonra da musluğu açarak kalan suyun tamamen boşaldığından emin olun. 

Musluk Contası Nasıl Değiştirilir?

Contalı Batarya Tamiri 

 • Uygun bir tornavida aracılığıyla musluk kapağını çıkartın. Kapağı açmak, musluk zaten sorunlu olduğu için vakit alabilir ancak sabırla ve zarar vermeden (gerekirse ufak darbelerle), fazla kuvvet gerektirmeden kendinize doğru çektiğinizde açılacaktır.
 • Sonraki aşama salmastra adı verilen sarı pirinç rengindeki parçacığı çıkartmak. Bunun için muhtemelen bir 17 numara anahtara ihtiyacınız olacaktır. Anahtarı döndürüp parçayı çıkardığımızda karşımıza çıkan parça ise conta olacaktır.
 • Karşımızda duran contayı da tornavida ile yerinden çıkarttığımızda işlemin yarısına geldik demektir. Bundan sonra yeni contayı yerleştirip aynı işlemleri tersten yaparak musluğu eski haline getirebilirsiniz.

Aç-Kapa Batarya Tamiri

 • Yukarıda bahsettiğimiz vana kapatma işlemini mutlaka gerçekleştirdikten sonra soğuk-sıcak (kırmızı-mavi) su göstergesi olan kısmı tornavida aracılığıyla gevşetip yukarı doğru çekerek çıkartın. Aç-kapa bataryalar daha hassas olduğundan musluğunuza çok daha nazik davranmalısınız.
 • Karşınıza çıkan somun parçacığı çıkartmak için İngiliz anahtarı kullanın.
 • Şimdi ise karşınıza batarya kartuşu adı verilen parçacık çıkacak. Eğer aç-kapa musluğunuza uygun olan parçacığı aldıysanız, zaten elinizde de olan yeni parçacık bunun aynısı olacaktır.
 • Artık sadece yeni parçacığı yerleştirip tekrar aynı işlemleri tersten yapmaya ve vananızı açarak sorunun giderilip giderilmediğini kontrol etmek kaldı.
 • Musluk Nasıl Takılır?

  • Sorunun musluk değişimi olduğu durumlarda İngiliz anahtarı ve tornavidanın yanı sıra teflon adı verilen ince şerit ve size uygun musluk başına ihtiyacınız vardır.
  • Bu durumda yapmanız gereken İngiliz anahtarı aracılığıyla musluk başını komple yerinden çıkartmak.
  • Almış olduğumuz yeni musluk başının etrafına ince şeridi (teflonu) sardıktan sonra aynen yerine takıyoruz ve tornavida aracılığıyla sabitliyoruz.
  • Vanayı açıp kısa bir süre bekledikten sonra – eğer profesyonel yardım almanızı gerektirecek kadar büyük bir sorun yoksa – musluğunuz olması gerektiği gibi çalışmaya başlayacaktır.

  Musluğunuzun açıp kaparken tutukluk yapması sizi uğraştıran bir angarya olabileceği gibi, sürekli su damlatan musluklar evde olmadığınız zamanlarda baskın gibi tehlikelere de ön ayak olabilir. Yukarıda size tarif etmeye çalıştığımız yollar çoğu zaman işe yarayıp sorunu halledebilir. Yine de aynı sorunlar sürekli tekrar ediyorsa conta yatağının tamamen değişmesi gerekiyor olabilir. Bu tip durumlarda profesyonel bir tesisatçıdan yardım almanız sorunu kökünden çözmeniz için en doğru ve en güvenli yol olacaktır.

  HER TÜRLÜ TESİSAT SORUNU İÇİN TEK  ÇÖZÜM NOKTASI

  İstanbul ‘un bütün semtlerinde su tesisatı, tıkanıklık açma , su kaçağı tespiti  ve tesisatla ilgili  bütün konularda sizlere sınırsız hizmet sunuyoruz.

  Sıhhi tesisat işlerinizi yaptırmak  için profesyonel, güvenilir, güler yüzlü ve garantili hizmet sunan bir ekip arıyorsanız, bizimle irtibata geçip şikayetlerinizi bildirebilirsiniz. 05416475152 numaralı telefondan veya diğer irtibat numaralarımızdan randevu alabilirsiniz. Siz değerli müşterilerimiz için İstanbul içi 7 gün 24  saat su tesisatı hizmeti sunmaktayız. Randevunuz oluşturulduktan sonra sizlere en yakın servis aracımızı yönlendirip, sıhhi tesisat  İle ilgili problemlerinize çözüm buluyoruz. İş bitiminde ustalarımız sizlere tespit ettikleri sorunun servis  formunu yazıp bırakmaktadırlar. Yaptığımız işler 1 Yıl Garantilidir. Herhangi bir sorunla karşılaşıldığında formda yazan iletişim numaramızdan bize ulaşarak  hangi ustamızın geldiğini  bildirdiğiniz takdirde kayıtlarımızdan bakıp, ustamızı tekrardan adresinize yönlendirerek herhangi bir ücret talep etmeden sorununuzu çözmekteyiz.

  Su Tesisatçısı denince akla yılların vermiş olduğu tücrübeyle hizmet veren tek firma karadeniz tesisat’tır.Elektronik cihazlar ile su kaçağı bulan,Noktasal atış yapanTek bir seramik ile müşteriyi magdur etmeden kaçağı onarabilen, Müşteri memnuniyeti sağlayabilen,Güleryüzlü ekipmanlarımız ile hizmet vermekteyiz.

  Yaptığımız işlerden memnun kalan müşterilerimiz seneler geçse’de tekrardan bizimle iletişime geçip sorunlarını bildiriyorlar.Buda demek oluyor ki iyi bir hizmet vermişiz ki bizleri tekrardan tercih etmişler.

  Her türlü su kaçaklarını son teknoloji cihazlarımızla noktasal olarak tespit ederek kırıp dökmeden ev ve işyerinize zarar vermeden tıkanmış boruları açıyoruz. Veya sadece lokal bir tadilatla hasar görmüş tesisatınızı onarıyoruz.

  Ev yada iş yerlerindeki su kaçağı tespiti yapmak için kullanılan yöntemleri kısaca ikiye ayırabiliriz. Bunlar yeni ve eski yöntemler olabilir. Eski yöntemlerde eviniz inşaat yerine dönerken yeni yöntemde sadece su sızıntısı olan yer kırılır yada kazılır. Eskiden; şimdiki teknolojik cihazlara sahip olunmadığı için mecburen kırma yoluna başvuruluyordu. Bu yöntemin beraberinde getirdiği bir çok zahmette vardı. Kırılan yerlerin artıklarını atmak, çıkan pisliği temizlemek, kırılan yerlerin tekrar tadilatı gibi bir çok zahmet ve masrafta beraberinde geliyordu. düşününki banyonuzun zeminini vakti zamanında özenerek en pahalı fayans yada mermerden yaptırdınız. Yıllar sonra zeminin altındaki su borularında su kaçağı oldu. Sizin dairenizden su çıkmıyor ama alt komşunuzun tavanından yağmur yağar gibi su damlıyor.

  Arızalarınıza en kısa sürede, uzman kadromuzla, profesyonel çözüm için İstanbul avrupaYakasıesenyurt esenkent kıraç avcılar gümüşpala cihangir ambarlı beylikdüzü beykent gürpınar Küçükçekmece Büyükçekmece hadımköy  ilçelerinde hizmet vermekteyiz.

  Firmamız, su kaçağı tespiti ve su kaçağı tamiri konusunda son teknoloji ekipmanları ve yenilikçi kadrosuyla güven, kalite ve sorunsuz hizmet vermesinin yanı sıra bir çok firmanın söylediği ve mümkün olmadığı “kırmadan dökmeden” değil, son teknoloji ekipmanlarımız ve termal kamera yardımı ile su kaçak veya sızıntısının yerini tespit ettikten sonra sadece ufak bir noktasının kırılıp su kaçağı tamiri yapılacağını samimiyetle bildirir.

  Tıkalı boru açma : İstanbul avrupaYakasıesenyurt esenkent kıraç avcılar gümüşpala cihangir ambarlı beylikdüzü beykent gürpınar Küçükçekmece Büyükçekmece hadımköy  ilçelerinde uzman kadromuz ve robot cihazlarla Tıkalı Boru açma servisi olarak 7/24 hizmet vermekteyiz.

  Su kaçağı tespiti tıkanıklık açma pimaş tıkanıklığı açma petek temizliği istanbul su tesisatçısı kırmadan kameralı arıza tespiti yapan firma karadeniz tesisat  sutesisatci.org